Скинути пароль

Ваші результати пошуку
Жовтень 2, 2020

Оренда в Чорноморську 2021

Яка вона може бути оренда в Чорноморську 2021?   

Безліч ... Сотні сімей в нашому місті здають житло. Здають тривало цілий рік, які тривалий час до літа і влітку подобово, подобово цілий рік і подобово тільки влітку. 

 

Кількість житлових об'єктів в оренду в Чорноморську особливо багато в сезон теплого моря. Ми давно стали туристичною "меккою" жителів України і найближчих країн зарубіжжя (в минулому Росії та навіть Німеччини) для тих хто бажає цивільно відпочити на морі. Саме розташування міста і комфорт в ньому привело до того, що ринок подобової оренди став настільки великий. Будуються нові готелі, приватні гостьові будинки, реставруються старі, набувають нового вигляду, і продаються / купуються квартири новобудови / вторинка під орендний бізнес (квартири - сумнівна інвестиція, як на мене, але пропозиції на ринку саме так і звучать).

 

І ось напередодні виборів піднімаю актуальне питання для тих, хто здає і для тих, хто тільки планує займатися орендою в 2021 році і далі. А конкретніше оренда в Чорноморську 2021 по подобово житла в період туристичного наїзду відпочиваючих в літній час для відпочинку на морі.

 

Оренда в Чорноморську 2021 - Вважаю питання давно відкритим і мегаактуальним.

Ну, по-перше, тому що на сьогоднішній день багато збудованих і споруджуваних готелів, і іншого роду об'єктів орендного бізнесу.

 По-друге, тому що законодавча база зокрема ріелторів не до кінця сформована. Про це говорить гучний законопроект №3618 і оновлений від 25-го вересня проект закону України "Про брокерську діяльність в сфері нерухомості"- по посиланнях можна ознайомитися з проектами на офіційних сайтах і перейти, а також почитати роз'яснення до обох законопроектів.

І, по-третє, що як на мене саме Важливе, тому, що у нас явно чітка Зміна Влада.

 

Наш майбутній колишній мер, В.Я., свого часу дав усний указ в податкову, щоб все, а зокрема бабусі, що живуть на Парковій, мали можливість вільно отримувати гроші за здачу житла і нічого не платили державі, просто заробляли і точка . Ті хто бажає - зареєстровані та сплачують. Але таких малий відсоток. Сам такий. А хто не хоче - і так здає.

Ніяких податків ніяких туристичних зборів.

Звідки знаю? 

В якийсь час був невеликий Пресинг людей здають житло. З вулиці на той момент міліціонери, раптово зібрали ріелторів або людей з табличками "Здам Житло" і як порушників закону оформляли штраф, тим, хто не був офіційно працевлаштований в агентство або як ПП.

 У тому числі мені двічі "пощастило" в 2012 році в 2013-му році. У 2012 був в суді, з вини слідчого (він не передав документи) і не був оштрафований, так як мав на руках відкрите ПП по оренді. А в 2013, як і багато, отримав зауваження, після чого все стихло за бажанням самого мера.

Децентралізація і оренда в Чорноморську 2021

Суть полягає в тому, що наша держава плавно і поступально переходить до децентралізації, яка настане остаточно в 2021 році. Це буде дуже важливо значимо і відчутно так як, тепер Міська влада, а не Київ, в повній мірі буде регулювати і розпоряджатися скарбницею міста - тими доходами, що прийшли звідусіль.

Таким чином, Все, що потрапляє в міську казну максимально тут і залишається. Тобто чим більше вливань, чим більше податків городяни зробили, тим більше на розвиток міста залишилося.

Не знаю як насправді зможуть наповнити міський бюджет економіка міста, новоприбулий мер і новоприбулі депутати в складі виконкому, однак, а суть залишається.

 За фактом кожен з учасників передвиборної гонки Знає, Пам'ятає і Говорить про те, що Чорноморськ туристичне місто і Стверджує, що буде розвивати туризм, зокрема влітку. Адже Чорноморськ місто, де може стати Все Чудово і Прекрасно.

Є гасла, програми з розвитку туризму: побудувати супер парк біля моря, зберегти берег, зміцнити пляжну лінію, добудувати бази, не дати забудувати готелями, піднести до рівня Європи з цінами для звичайних жителів України, створити місця для паркування та іншої комфорт туристам не в збиток корінним жителям. Ну і в такому дусі.

Але мало хто замислюється або озвучує про те, що Одним з найважливіших смислів і аспектів розвитку туризму є дохідна від туризму частина - дохід в казну міста. Так непрямий дохід був і раніше: більше грошей в обороті міста - більше грошей у жителів, більше грошей в казну - розвиваємося.

 Пряма прибутковість ж, коли буде дохід відразу в казну від тих, хто заробляє на гостях міста.

І я в повній мірі впевнений, що децентралізація і, хочеться вірити, плавне Розвиток / економічне зростання міста, все одно призведуть до узаконення оренди.

Яка вона може бути оренда в Чорноморську 2021?

Яка вона може бути оренда в Чорноморську 2021?

    Адже і в Затоці і в Чорноморську вже не раз звучала фраза «туристичний збір», який в планах включати окремим рядком у рахунку (квитанції) про оплату за проживання. І за законом його може стягувати податковий агент, адміністрація готелю, квартирно-посередницькі організації, уповноважені юридичні або фізичні особи підприємці.

І так. Є певний процес: є житло, яке здають подобово; є люди, які хочуть відпочити в цьому житло і тому платять великі або малі, але гроші; і є місто, яке поки що з цього нічого не має.

Так що ж буде? До чого це може призвести? 

1. Значно / незначне підвищення цін на житло влітку, щоб вирівняти дохід і, як варіант, зменшення кількості туристів, тому що стане дорожче (через податок).

2. Зниження прибутковості здачі житла подобово. Що і так було в 2020 через "COVID-19".

3. Підвищення рівня конкурентної боротьби за відпочиваючих.

Так що поступово варто починати замислюватися, як максимально убезпечити або максимально безпечно зустріти такого роду нововведення. 

Це дуже позначиться на ринку. Точного виходу з ситуації не бачу. Але впевнений, що явно щось буде. І якщо у нас дійсно будуть намагатися узаконити абсолютно всі квартири, що здаються в оренду: «Як це буде регулюватися і ким?» Ось у чому питання. Питання часу…

З повагою і здоровим глуздом, автор сайту, брокер по оренді нерухомості в Чорноморську і передмісті - Шаблевскій Олександр.

 

Категорія: Uncategorized
репост

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.

ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська